Kwart kinderen Atjeh heeft trauma na zeebeving
BANDA ATJEH (ANP/RTR) - Ongeveer 20 tot 25 procent van de kinderen in de Indonesische provincie Atjeh heeft psychische problemen als gevolg van de zeebeving van 26 december.
Volgens de wereldgezondheidsorganisatie WHO hebben deze kinderen professionele bijstand nodig. Die is op dit moment echter niet voorhanden.
Door het uitblijven van daadwerkelijke wederopbouw en doordat ongeveer een half miljoen mensen nog altijd in opvangkampen wonen, is er voorlopig geen zicht op verbetering van de situatie. Daar komt bij dat in Atjeh honderdduizenden mensen toch al een trauma hebben door jarenlange gevechten tussen het nationale leger en rebellen.
Reacties (4)
ikke bezorger | woensdag 11 mei 2005 - 12:56 | ![]() |
aantal posts:9 | Logisch dt j daar n trauma aan over hou! |
Theetje! bezorger | woensdag 11 mei 2005 - 16:23 | ![]() |
aantal posts:12 | ik heb egt medelijden met die mensen |
yordje15 (pleaxx bij naam Geen 'yord' gebruiken!!) bezorger | donderdag 12 mei 2005 - 20:13 | ![]() |
aantal posts:34 | ja, is zeker heel droevig |