Yord herfst logo
Home      Zoeken      

    Pepermunt en kaneel goed tegen verkeersagressie

    LONDEN (ANP) - De geur van pepermunt en kaneel helpt tegen agressiviteit in het verkeer.

    Automobilisten die aan deze twee geuren worden blootgesteld, maken zich minder zorgen, zijn minder gefrustreerd en voelen zich alerter en minder vermoeid. Dat betekent dat voor hen het risico van ongevallen op langere reizen kleiner wordt, schreef The Sunday Times.

    „De geur van pepermunt en kaneel leidde tot een vermindering van het frustratieniveau van de bestuurder, waardoor de aandrang tot verkeersagressie daalt”, zei psycholoog Bryan Raudenbusch van de de Wheeling Jesuit University in de Amerikaanse staat West Virginia tegen de krant. Hij vertelde dat ook is aangetoond dat bepaalde geuren juist een negatief effect kunnen hebben op de stemming van de bestuurder, „zweetsokken bijvoorbeeld”.

    Reacties (4)

    marja
    bezorger
    Quote bericht
    aantal posts:44

    tssss gelooft tog niemand joh dat dat helpt!
    Liesjuh
    stagiair
    Quote bericht
    aantal posts:64

    heej Sjaaltje, begin jy er dan zelluf mee???
    jakob speksnijder
    bezorger
    Quote bericht
    aantal posts:4

    als ik iets bij greetz wil zetten staat er bedankt voor je reactie en komt er ook ergens iets waar je een tip kan geven wat erop deze site moet
    vera
    bezorger
    Quote bericht
    aantal posts:5

    ik dacht al waarom heb ik vaak een negatiefe stemming komt door mn zweetsokken.haha maar op de weg benk rustig komt omdat ik veel peperemunt eet denk