12 september 2001

Saddam: VS hebben
doornen geoogst

BAGDAD – Bijna alle landen ter wereld hebben hun afschuw uitgesproken over de aanslagen die dood en verderf zaaiden in New York en Washington, maar Irak blijft zijn aversie tegen de VS tonen.

De Iraakse president Saddam Hussein verklaarde woensdag dat de VS „de doornen geoogst hebben” van hun politiek.

Eerder had de Iraakse televisie zich al in soortgelijke bewoordingen geuit. De aanslagen zijn het resultaat van Amerikaanse misdaden gepleegd tegen de mensheid, aldus de staatstelevisie dinsdagavond. „De Amerikaanse cowboys oogsten de vruchten van hun misdaden tegen de mensheid en die aanslagen zijn een pijnlijke kaakslag voor de Amerikaanse politici.”

Andere tegenstanders van de VS, zoals onder meer Libië, Iran en Sudan, spraken eerder hun medeleven uit met het Amerikaanse volk.

De Libische leider Moammar Gaddafi zei dat politiek geen rol mag spelen in de reacties op de aanslagen en noemde het een menselijke plicht om medeleven te betuigen met het Amerikaanse volk. Hij betitelde de aanslagen als „verschrikkelijke gebeurtenissen, die het menselijke geweten tot leven zullen wekken.” Ook Sudan, Syrië en Iran spraken hun veroordeling uit.

Gaddafi riep islamitische hulporganisaties op de VS hulp aan te bieden en wees erop dat Amerikaanse ziekenhuizen dringend donorbloed nodig hebben.