Koninklijk huis 3 mei 1999

Prinsen en pers

LONDEN – De Britse Press Complaints Commission heeft het Britse koningshuis geadviseerd de zoons van prins Charles en nu wijlen prinses Diana meer te tonen aan het publiek, dat hen adoreert.

Volgens de commissie is het verstandig om belangwekkende verhalen over prins William (16) en prins Harry (14) naar buiten te brengen en gelegenheid te geven om de prinsen te fotograferen. Dat zou de publicatie van veel triviale en sensationele verhalen over de prinsen terugdringen, denkt de klachtencommissie.

De commissie prees de Britse kranten tegelijkertijd voor hun terughoudende berichtgeving over de prinsen en drong er bij de kranten op aan dat beleid voort te zetten. Sinds de dood van prinses Diana in augustus 1997 zijn er weinig verhalen verschenen over de prinsen.

In reactie op de nieuwe richtlijnen van de commissie heeft Buckingham Palace klachten over twee kranten ingetrokken. De kranten hadden geschreven over bijvoorbeeld een kleine sportblessure die Harry op school had opgelopen en zijn nieuwe, bijzonder korte kapsel.

De Press Complaints Commission stelt sinds 1995 richtlijnen op voor de berichtgeving over de prinsen.