Ict & Media 20 november 2000

Gemeente noemt vertrek geen ramp

ICT-bedrijven weg uit Groningen
na uitblijven kapitaal

GRONINGEN – Twee internetbedrijven willen weg uit Groningen omdat zij het financieringsklimaat er 'ondermaats' vinden. Volgens hen ontbreekt het in het noorden aan snelheid en durf om risicodragend kapitaal te verstrekken.

Het gaat om Gopher Publishers, dat vijftig medewerkers heeft, en Independent Brains, met 25 medewerkers. Beide bedrijven hebben van regionale ontwikkelingsmaatschappijen elders aanbiedingen gekregen voor het verschaffen van risicodragend kapitaal.

„Als we hier niet aan kapitaal kunnen komen moeten we verhuizen”, zegt D. Jolink van Gopher. „Dat is spijtig, want Groningen profileert zich juist als ICT-stad.”

Geen ramp
De Noordelijke Ontwikkelings Maatschappij (NOM) bestrijdt dat er in Groningen een gebrek aan snelheid en durf zou zijn. „Maar als investeringsmaatschappijen in andere regio's wel risico's nemen die wij niet willen nemen, is dat hun verantwoordelijkheid”, vindt woordvoerder B. Nuys van de NOM.

De gemeente Groningen betreurt het vertrek van de bedrijven, maar vindt het geen ramp. „Er zijn inmiddels talloze bedrijfjes op dat gebied actief in Groningen.”