Ict & Media 31 mei 2000

„Zaktelefoon belangrijkste toegang tot internet”

Libertel wil providers
de hielen laten zien

AMSTERDAM – Libertel wil alle internetaanbieders in Nederland de hielen laten zien met Libertel Whepp, de eigen internetprovider die deze zomer operationeel moet zijn. Aan het eind van dit jaar wil Libertel Whepp minstens 500.000 klanten hebben.

De aanbieder van mobiele telefonie, die 2,5 miljoen klanten heeft, zet zwaar in op internet. Libertel verwacht veel van de combinatie van zaktelefoon en internet. De klant moet altijd bij de door hem gewenste informatie kunnen zonder dat hij daarvoor aan één plek is gebonden, meent Libertels directievoorzitter J. de Wit.

„We geloven er intens in dat mensen binnen twee, drie jaar mobiele communicatie verkiezen boven bijvoorbeeld de vaste verbindingen thuis.” Wie abonnee wil worden van Whepp, hoeft overigens geen klant van Libertel te zijn.

Libertel heeft ervoor gekozen zelf internetaanbieder te worden, omdat dat volgens De Wit goedkoper is dan er een te kopen. „Daarbij ligt de investering per abonnee nog altijd erg hoog. Bovendien kunnen we nu direct rekening houden met waar het ons om te doen is: de integratie van mobiel en internet.”

Muziekfestival
Volgens De Wit wordt de zaktelefoon „de belangrijkste toegang” tot internet. „Maar met een internetaanbod van 400 miljoen pagina's is het essentieel dat klanten hun persoonlijke voorkeuren kunnen opgeven.” Nog even, en de zaktelefoon 'vertelt' zijn muziekminnende eigenaar dat er een orgelfestival in de Leidse Pieterskerk is op het moment dat hij door netnummergebied 071 (Leiden en omgeving) wandelt.

Onder de naam Libertel Open komt het mobiele belbedrijf in juni of juli echter eerst met WAP-diensten voor mobiele bellers (internet via de mobiele telefoon). Momenteel draait Libertel proef met zo'n 2000 abonnees. „Bij Libertel Open hoeven klanten niet extra te betalen voor de geboden informatie, zoals filmladders, weerberichten en financieel nieuws”, vertelt De Wit, die een „spectaculaire groei” verwacht.

Hoewel Libertel wel internetdiensten gaat aanbieden, wil het bedrijf niet actief worden als aanbieder van informatie. De Wit: „Daarvoor zoeken we partners.”