Ict & Media 11 mei 2000

Gratis en betaald internet
ontlopen elkaar nauwelijks

Van onze redactie digitale media
HILVERSUM – Gratis en betaalde internetaanbieders doen in snelheid en dienstverlening nauwelijks voor elkaar onder. Tot die conclusie komen het tv-consumentenprogramma Radar en het computerblad PC Magazine. Zij onderzochten vijf betaalde en vijf gratis providers.

De gratis internetaanbieders lijken de achterstand ten opzichte van de gerenommeerde, betaalde providers te hebben weggewerkt. Bij de opkomst van gratis internet, vorig jaar, was er veel kritiek op de snelheid van de aanbieders en de kwaliteit van de helpdesk.

De onderzoekers vinden het opvallend dat de vijf grote gratis providers (Noknok, Zon, Wanadoo, Freeler en Myweb) gemiddeld even goed scoren als de vijf grote betaalde aanbieders (World Online, Planet Internet, Euronet, Compuserve en Xs4All).

Xs4All (betaald, 30 gulden per maand) en Myweb (gratis) komen uit de studie als beste naar voren. Zowel overdag als 's avonds zijn bij beide providers de webpagina's snel oproepbaar. Ook de hulpdiensten van de twee providers zijn snel beschikbaar en vakkundig.

In het onderzoek is voor zover bekend geen rekening gehouden met ethische overwegingen.