Financiën en Economie 7 september 2000

MKB boos op
leverancier
pinapparaten

DELFT – Het Midden- en Kleinbedrijf (MKB) heeft boos gereageerd op offertes van pinapparatenleverancier CCV. Voor de invoering van de euro in 2002 moeten alle pinapparaten worden omgezet naar de nieuwe munteenheid. De kosten hiervoor variëren van ƒ 210 voor de nieuwste modellen tot ruim ƒ 2000 bij vervanging.

De kosten van de operatie bedragen volgens Prins zo'n ƒ 200 miljoen. „Dat staat toch in geen verhouding tot de ƒ 180 miljoen die minister van Financiën Zalm beschikbaar heeft gesteld aan het MKB voor de invoering van de euro”, aldus een woordvoerster van MKB Nederland. „Sommige ondernemers moeten bovendien hun apparaten laten vervangen, terwijl zij die pas in 1998 hebben gekocht.”

De ondernemersorganisatie windt zich vooral op over de opmaak van de offertes. „Nergens staat wat het materiaal en de manuren moeten kosten. Het is toch de normaalste zaak van de wereld om dat erbij te zetten? We hebben ook geen idee wat er precies met die apparaten moeten gebeuren.”

Directeur C. van de Velden van CCV snapt alle drukte niet. „Ik begrijp niet waar MKB over klaagt. Misschien proberen ze wat extra geld los te kloppen van de overheid. De operatie zou de ondernemer gemiddeld ƒ 1000 per apparaat kosten, maar dan wordt geen rekening gehouden met het feit dat sommigen een geheel nieuw systeem aanschaffen met ISDN. En dat is zeker niet verplicht.”

CCV gaat volgens de directeur geen goud geld verdienen aan de operatie. „Onze winstmarge ligt meestal onder de 10 procent. Bij het installeren van de chipcard enkele jaren geleden hadden we zelfs maar een marge van 1 procent.” Ondanks de ophef loopt de actie tot nu toe gesmeerd. „We hebben al bijna 10.000 opdrachten en kunnen aan de slag. Voorlopig liggen we op schema.”