Buitenland3 mei 1999

Belgrado verbiedt
scheepvaartverkeer
haven Montenegro

PODGORICA – Het in Montenegro gelegerde Joegoslavische 2e Leger heeft het aanmeren in en vertrek van schepen uit de Montenegrijnse haven Bar vanaf gisteren verboden, heeft het persbureau Montena gemeld.

Met het verbod, dat werd bevestigd door Montenegrijnse scheepvaartfunctionarissen, zou Montenegro geen handelskanalen met de buitenwereld meer hebben. Een televisieploeg van Associated Press Television meldde gisteren echter dat in de haven van Bar dezelfde activiteit heerste als in de voorgaande dagen.

Montenegro vreesde voor mogelijke luchtaanvallen op zijn grootste haven door de NAVO, die zich nog beraadt op een mogelijke olieblokkade tegen Joegoslavië.

Eerder kondigden de federale Joegoslavische autoriteiten een verbod af op het overzee leveren van humanitaire hulp aan Montenegro, dat duizenden vluchtelingen uit Kosovo op zijn grondgebied heeft.

De pro-westerse regering van Montenegro leeft op gespannen voet met het federale bewind van de Joegoslavische president Milosevic.