Buitenland

Loekasjenko: problemen in Oekraïne niet oplossen zonder Oekraïne

De Belarussische president Aleksandr Loekasjenko denkt niet dat Oekraïne bang hoeft te zijn te worden buitengesloten bij gesprekken over het beëindigen van de oorlog, schrijft staatspersbureau Belta. „Als het tijd wordt om de Oekraïense problemen te bespreken, denk ik dat niemand die gaat oplossen zonder Oekraïne”, zei hij in een interview.

ANP
27 February 2025 13:49Leestijd 1 minuut

In Kyiv en Europese hoofdsteden bestaan zorgen dat Oekraïne niet betrokken zal worden bij vredesonderhandelingen tussen de Russische president Vladimir Poetin en de Amerikaanse president Donald Trump. Die twee belden deze maand al met elkaar en een paar dagen later kwamen de Russische en Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken samen in Saudi-Arabië om de banden aan te halen.

Loekasjenko vertelde dat hij die zorgen recent heeft besproken met Poetin. Hij reist volgende week weer naar Moskou voor een ontmoeting met zijn Russische ambtgenoot.

RD.nl in uw mailbox?

Ontvang onze wekelijkse nieuwsbrief om op de hoogte te blijven.

Hebt u een taalfout gezien? Mail naar redactie@rd.nl

Home

Krant

Media

Puzzels

Meer